W sprawie powrotu kolei na trasie do Bolkowa (list)
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
Departament Infrastruktury
Wybrzeże Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław
DT-D-III.8064.44.2026 Wrocław, dnia 19 czerwca 2026 r.
Pan
Adam Fularz
adamfularz1
W odpowiedzi na Pana emaila z dnia 01 czerwca 2026 roku w sprawie odbudowy linii
kolejowej nr 302 Bolków – Marciszów oraz zmiany przebiegu linii kolejowej w rejonie stacji
Marciszów, przekazuję poniższe informacje.
W chwili obecnej rozpoczynają się pierwsze prace związane rewitalizacją linii kolejowej
nr 302, które w pierwszym etapie umożliwią prowadzenie ruchu towarowego od strony
Strzegomia aż do Roztoki. Docelowa rewitalizacja całego odcinka pozwoli na uruchomienie
pociągów na odcinku do Marciszowa. Uwzględniając planowane również wznowienie
połączeń kolejowych:
na linii kolejowej nr 312/766 na odcinku Jerzmanice-Zdrój – Marciszów;
na linii kolejowej nr 774 podg Marciszów Górny – podg Krużyn do linii kolejowej
nr 298 Sędzisław – Kamienna Góra;
stacja Marciszów stanie się istotną stacją węzłową na głównej linii kolejowej nr 274
Wrocław – Wałbrzych – Jelenia Góra. Z powyższego powodu wskazane jest, aby dojazd
pociągów z różnych linii odbywał się w sposób równomierny, co umożliwi płynne i jak
najmniej kolizyjne prowadzenie ruchu w Marciszowie.
Podsumowując powyższe, nie jest obecnie planowane odbudowanie dawnej łącznicy
między liniami 302 i 766 z uwagi na brak uzasadnienia techniczno-ruchowego.
Podpisane elektronicznie przez:
Mariusz Michałowski
Dyrektor Departamentu Infrastruktury


Komentarze
Prześlij komentarz