W sprawie powrotu kolei na trasie do Bolkowa (list)
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO Departament Infrastruktury Wybrzeże Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław DT-D-III.8064.44.2026 Wrocław, dnia 19 czerwca 2026 r. Pan Adam Fularz adamfularz1 W odpowiedzi na Pana emaila z dnia 01 czerwca 2026 roku w sprawie odbudowy linii kolejowej nr 302 Bolków – Marciszów oraz zmiany przebiegu linii kolejowej w rejonie stacji Marciszów, przekazuję poniższe informacje. W chwili obecnej rozpoczynają się pierwsze prace związane rewitalizacją linii kolejowej nr 302, które w pierwszym etapie umożliwią prowadzenie ruchu towarowego od strony Strzegomia aż do Roztoki. Docelowa rewitalizacja całego odcinka pozwoli na uruchomienie pociągów na odcinku do Marciszowa. Uwzględniając planowane również wznowienie połączeń kolejowych: na linii kolejowej nr 312/766 na odcinku Jerzmanice-Zdrój – Marciszów; na linii kolejowej nr 774 podg Marciszów Górny – podg Krużyn do linii kolejowej nr 298 Sędzisław – Kamienn...


